Българите Мария Мицова и Иван Русев се класираха за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по бадминтон в Тренчин (Словакия).

При жените Мицова е поставена под номер 3 в схемата и днес постигна две победи. Първо тя разгроми Соня Лангхалер (Австрия) с 3:0 (11:5, 11:2, 11:4) за 15 минути, а след това се наложи над Владислава Лесная (Украйна) с 3:0 гейма.

Мицова и Петя Неделчева стартираха на двойки жени с успех над Морийн Жерар и Естел Пондан (Белгия) с 3:0 (11:6, 11:0, 11:8), а във втория кръг по-късно тази вечер ще играят срещу водачките в схемата Сара Бойл и Рейчъл Дараг (Ирландия).

При мъжете на сингъл Иван Русев победи в първия кръг втория поставен Матей Хлиникан (Словакия) с 3:0 (11:9, 11:4, 13:11) за 23 минути, а след това отстрани квалификанта Леон Зейвалд (Австрия) с 3:2.

В спор за място на полуфиналите Русев ще играе срещу номер 6 Гергели Краус (Унгария).

Русев и Даниел Николов са втори поставени на двойки мъже и почиваха в първия кръг. Тази вечер те излизат срещу Якуб Битман и Павел Дранчак (Чехия).

Даниел Николов загуби в първия кръг на сингъл от Ян Лоуда (Чехия) с 0:3 (3:11, 12:14, 8:11) гейма.

В турнира участваха още двама българи - Лилян Михайлов и Димитър Янакиев. На двойки двамата отпаднаха в първия кръг. Михайлов и Петя Неделчева загубиха на старта на квалификациите, а Янакиев постигна победа и загуба в пресявките и отпадна. /БТА