Прогнозите за оспорвани дерби срещи от поредния кръг на хандбалното ни първенство при мъжете и жените напълно се сбъднаха и феновете на спорта станаха свидетели на изключително интересни мачове, някои от тях решавайки се в последните минути.

Очаквана с огромен интерес среща между първия и третия при жените, тимът на Бъки Габрово успя да победи гостуващия лидер от Етър 64 и си върна за загубата през първия полусезон.

Двата отбора изиграха истинско дерби в зала „Орловец” и срещата премина през доста обрати, за да се стигне до гол преднина на гостенките от Велико Търново на полувремето - 10:11. През втората част Бъки подобри играта в защита и с атака по фланговете момичетата на Веселина Златева обърнаха съперника за крайното 23:21.

След успеха габровки се изравниха по точки с Етър 64 и  Свиленград ПУ – по 16-т във временното класиране.

Резултати от 10-ия кръг на женското първенство :

Поморие – Свиленград ПУ – 15:31 (7:15)

Бъки- Етър 64 – 23:21 (10:11)

Панагюрище – Шумен’98 – 25:30 (10:10)

Ники спорт (Сливница ) – Хасково – 32:26 (16:12)

При мъжете от 11-ия кръг най-интересно беше във Варна където Спартак прие новака в групата Левски София. Пред пълни трибуни домакините стигнаха инфарктно до успеха, след като по-малко от 2 минути преди финалната сирена резултата беше равен – 25:25. Мартин Тодоров се превърна в герой за „соколите” отбелязвайки две попадения за крайното 27:25 (16:12). В останалите мачове лидерите от Локомотив Варна прибавиха нови точки към актива си след убедителния успех у дома над Левски (гр. Левски) с 47:20 и вече са на върха в подреждането с 20 точки и без загуба от началото на сезона. Ето и всички резултати от срещите при мъжете :

Локомотив Вн – Левски (гр.Левски) - 47:20 (23:14)

Добруджа – Локомотив ГО- 38:21 (14:11)

Спартак Вн – Левски (София)- 27:25 (16:12)

Осъм – НСА – 38:26 (18:10)