Олимпийският футболен отбор на Бразилия победи Белгия с 3:0 в мача за третото място и спечели бронзовите медали в Пекин.

Срещата започна с 20 минути равностойна игра, но белгийската атака все пак бе по-активна. Звездите в бразилския тим нямаха късмет в началните минути на срещата, но все пак Диего откри резултата след центриране на Рафиня в 28-та минута. В 44-та минута, след няколко бързи паса между бразилските играчи, рекордното ново попълнение на Манчестър Сити Жо вкара хубав гол с глава за 2:0.

През второто полувреме, "селесао" доминираше напълно и Жо вкара в 90-та минута второто си попадение за срещата, с което оформи класическата победа за Бразилия. В крайна сметка, момчетата на националния селекционер Дунга спечелиха бронзовите медали, но не успяха да спечелят и на тези Игри единственият трофей, който липсва в тяхната витрина. Олимпийската титла ще си оспорват шампиона от Атина 2004 Аржентина и Нигерия.