Световните вицешампионки от Бразилия победиха първенеца на планетата Германия с 4:1 и се класираха на финал на Олимпийския турнир по футбол за жени.

Германките започнаха по-добре и още в 10-та минута Биргит Принц беше точна за 1:0. Това обаче само мотивира допълнително южноамериканките, които изравниха 2 минути преди края на полувремето с гол на Мирайлдес Формига.

Само 4 минути след почивката Кристиане покачи на 2:1 в полза на Бразилия, а звездата на отбора Марта отбеляза трети гол в рамките на 10 игрови минути между 43-та и 53-та минута, с което отборът на Бразилия си осигури комфортна преднина от 3:1.

Вторият гол на Кристиане в 76-та минута окончателно реши изхода на двубоя и с резултат 4:1 Бразилия се класира на финал на Олимпийския турнир по футбол за жени.