Брад Уокър спечели златото в дисциплината овчарски скок на Световното първенство по лека атлетика, което се провежда в Осака.

Американецът изпревари всичките си съперници с резултат 5,86 метра, въпреки че тази височина бе преодоляна и от втория - Ромен Меснил. Уокър обаче се изкачи на най-високото място на стълбичката, тъй като французинът скочи от втория опит.

Бронзът стана притежание на Дани Екер (Германия) с 5,81 метра. Българският представител в тази дисциплина Спас Бухалов не успя да преодолее квалификациите и да влезе във финала на шампионата на планетата.

Състезанието бе доста оспорвано, като освен Екер още петима лекоатлети преодоляха 5,81 метра. Екер преодоля тази кота от първи опит, както и нямаше грешки на предишни височини за разлика от останалите състезатели.