Борислава Иванова завоюва бронзов медал в индивидуалната надпревара при жените на финала на Световната купа по спортна аеробика в румънската столица Букурещ.

Иванова, която преди седмица стана шампионка на международния турнир в Пловдив, получи за изпълнението си оценка от 19.750 точки.

Шампионка стана Маелис Ленкло (Франция) с 20.250 точки, а втора е Анастасия Курашвили (Украйна) с 20.150.

Смесената двойка Борислава Иванова и Христо Манолов допусна неточност при изпълнението на едно от трудните упражнения, която ги остави на пето място в крайното класиране. При мъжете Манолов се нареди осми на финала. Той изигра своето атрактивно съчетание много добре и показа потенциал, който тепърва ще се развива.

Днес рано сутринта от България за Букурещ  замина националният отбор на България по спортна аеробика за деца юноши и девойки, който ще представи страната на предстоящите Балкански игри. Те ще се проведат от 16 до 19 октомври в зала "Поливалента" непосредствено след приключване на Световната купа за мъже и жени.

Делегацията е съставена от 45 души и включва състезатели, треньори и съдии.

БТА / Автор: Ива Кръстева