Боряна Калейн от клуб Левски Триадица спечели за трета поредна година титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика категория Елит, което се провежда в зала "София". Така възпитаничката на Марияна Памукова става за трети път носител на приза "Мария Гигова", който беше учреден на УС на БФХГ по предложение на президента на федерацията Илиана Раева във връзка със 70-годишния юбилей на трикратната абсолютна световна шампионка Мария Гигова.

Призът се връчва на победителката в многобоя при жените на държавното първенство Елит всяка година лично от гимнастичката на 20-ти век и член на ТК при ФИГ Мария Гигова. Боряна Калейн събра сбор от 105.750 точки. Тя получи оценки от 26.850 точки на обръч, 27.700 на топка, 26.550 на бухалки и 24.650 точки на лента. Утре Калейн ще играе на финалите на всичките четири уреда. Сребърният медал в многобоя спечели Катрин Тасева (Левски Илиана) със 102.300 (26.100, 26.450, 26.250, 23.500), а за бронзовото отличие се пребори Татяна Воложанина (Левски Илиана) с 99.750 (25.450, 25.650, 25.050, 23.600).

И на двете личен треньор е Силвия Стойнева. Топ осем допълват Стилияна Николова (Етър, Велико Търново) с 97.150 точки, Ева Брезалиева (Олимпия, Бургас) с 96.950 точки, Радина Томова (Локомотив София) с 90.700, Магдалина Миневска (Левски Илиана) с 84.425 и Леонор Божанова (Левски) с 83.600 точки. Утре състезанието продължава с финалите на отделните уреди при девойките старша възраст и при жените от 10.00 до 13.30 часа.