Българските гимнастички  Боряна Калейн и Катрин Тасева се класираха съответно на четвърто и седмо място в многобоя при жените на 36-о европейско първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Калейн зае четвъртата позиция, като до последно се бореше за медал, но изпускането на бухалка в последното й изпълнение практически я лиши от място на почетната стълбичка. Тя събра сбор от 95.300 точки (24.000 на обръч, 25.250 на топка, 23.200 на бухалки и 22.850 на лента).

Катрин Тасева остана седма със сбор от 92.150 точки (25.050 за обръч, на който след контестация, подадена от щаба беше оценен с 0.750 повече, първоначалната оценка бе 24.300, 23.200 на топка, 22.100 на бухалки и 21.800 на лента). Форматът на този шампионат е само многобой при жените, без финали на отделните уреди. Като цяло и двете българки имаха грешки, но медалистките си изиграха своите композиции отлично и заслужено се окичиха с медалите.

Абсолютна европейска шампионка стана Линой Ашрам от Израел със 100.900 точки, втора се класира Алина Гарнаско от Беларус със същия сбор, а трета е втората представителка на Беларус Анастасия Салос с 96.500 точки. В многобоя участваха само 25 гимнастички.

Отборът на Израел зае първо място е неофициалното класиране по медали. Гимнастичките на тази страна спечелиха три златни, три сребърни и един бронзов медал. На второ място е Украйна с три златни, два сребърни и едно бронзово отличие, а на трето Беларус с 1-2-2.