13-годишният Киприан Бербатов стана вицешампион на силния мъжки турнир по шахмат във френското градче Сотрон с награден фонд 14 500 евро.

Българският суперталант и още четирима шахматисти финишираха с по 7 точки, като по-добрите допълнителни показатели на немеца Михаел Хауб му осигуриха първото място в крайното класиране, а Кипи остана втори.

Третият братовчед на футболната ни звезда Димитър Бербатов победи във финалния девети кръг Евгений Агрест от Швеция, информира БГНЕС. За великолепното представяне на тийнейджъра говори и фактът, че той остави зад себе си 10 гросмайстори от различни нации, сред тях ветеранът Любен Спасов (5,5 точки).

Третият ни представител Йордан Иванов завърши също с 5,5 т. За второто си място Кипи Бербатов получи 1 600 евро от наградния фонд.