Александър Батинков от клуб "Йовчев-Дунев" спечели титлата в многобоя при мъжете на държавното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в тренировъчната зала "Арена Армеец". Батинков събра сбор от 83.65 точки. На второ място остана Христос Маринов от ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) с 81.15 точки, който триумфира през миналата година. Трети е Мартин Ангелов (ЦСКА) с 80.05 точки.

При младежите в многобоя призовата тройка е Светослав Ангелов (СК Торнадо Търговище) със 74.50 точки, Калоян Русев (Светкавица) със 73.40 точки и Станислав Василев (ГСК Интерком груп Черноморски юнак) с 67.20 точки. При юноши старша възраст шампион е Борис Димитров (ЦСКА) със 72.60 точки.

Отборно при мъжете титлата завоюва ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) с 238.10 точки. Същият клуб триумфира при младежите със 190.60 точки, а при юношите старша възраст спечели СК Торнадо с 262.85 точки.

При жените три гимнастички разделиха първото място в многобоя с равен брой точки - 48.50. Това са Албена Златкова (А-ГИМ), Ралица Милева (А-ГИМ) и Грета Банишка (ЦСКА). Подобно нещо се случва за пръв път в историята.

При кадетките победителка е Симона Якетова (Пирин Благоевград) с 43.20 точки, следвана от Илияна Гевезова (Спартак Пловдив) с 42.60 точки и Габриела Петрова (ГСК Интерком груп Черноморски юнак (Варна) с 40.70 точки.

Шампионка при девойките старша възраст стана Йоана Янкова (Любчо Солачки) с 48.20 точки.

Отборно при жените шампион е ЦСКА със 116.70 точки, а при кадетките и при девойките старша възраст на първо място е СК Гимнастика (Стара Загора).