Диана Таураси отбеляза 21 точки, а САЩ победи Русия с 67:52 (13:16, 20:16, 15:8, 19:12) точки и се класира за финала на турнира по баскетбол за жени на олимпийските игри в Пекин.

Американките, които имат общо пет златни медала от Олимпийски игри, се борят за четвърта поредна титла.

На финала САЩ ще срещне победителя от другия полуфинал между световния шампион Австралия и домакините от Китай.

Американките имат средно по 99.2 точки в първите си шест мача в Пекин, в които нямат загуба.

Рускините максимално затрудниха съперничките си. Те спечелиха първата часа с 16:13, а на почивката САЩ имаше преднина само от 1 точка - 33:32.

Американките показаха по-добра игра през второто полувреме, спечелиха следващите две части с 15:8 и 19:12 и се класираха за финала. Тина Томпсън добави 15 точки за победителките, а Силвия Фоулъс - 8. За Русия Мария Степанова завърши с 14 точки, а Татяна Щеголева добави 12.