Австралия изненадващо спечели световната титла в щафетата при мъжете на 4х100 метра на шампионата на планетата по плувни спортове в Шанхай.

Джеймс Магнусен се представи много по-добре от започналия първи за американците Майкъл Фелпс, който направи слаб старт. Австралия пък удържа Франция и завърши за 3:11.00 минути, докато САЩ, които са актуален носител на световната и олимпийската титла в дисциплината, останаха трети.

Така Австралия се реваншира за слабото си представяне преди две години в Рим и даде на 14-кратния златен медалист от Олимпийски игри Фелпс нещо, за което да мисли, докато навлиза в последната си година в спорта. „Тежко е”, бяха единствените думи на американеца след състезанието.