Световният номер 1 в снукъра Джъд Тръмп стартира с победа на PTC България Оупън. Във втория кръг Асото отстрани с 4:1 фрейма Мартин О’Донъл и се класира за следващата фаза от турнира.

Тръмп започна трудно мача, но с два добри брейка успя да спечели първия фрейм.

Във втория О’Донъл успя да затрудни сериозно своя именит съперник и с няколко добри защитни удара успя да спечели фрейма и да изравни резултата.

След загубената част обаче Тръмп не допусна повече колебание и успя със стабилни удари да спечели третия и четвъртия фрейм.

В петия Джъд Тръмп направи брейк от 123 точки и спечели и мача. До момента в турнира това е вторият по големина брейк, след като в сутришната сесия българинът Станислав Хаджипопов стана свидетел на серия от 132 точки на Робърт Милкинс.

Номер 12 в световния снукър Матю Стивънс изпита сериозни затруднения срещу Алън Тейлър, но въпреки това успя да спечели мача с 4:3 фрейма. Уелсецът се намира в много добро настроение и заяви, че е амбициран да се представи добре, въпреки трудното начало в турнира.