Световният рекордьор Асафа Пауъл се завърна на пистата след контузия в коляното и спечели спринта на 100 метра на състезанието в Мелбърн с време от 10.04 секунди.

25-годишният лекоатлет от Ямайка поряза коляното си, което го принуди да се оттегли от надпреварата в Сидни през миналата седмица. Той излезе да загрява по-рано от другите атлети днес и след това застана на старта, заедно със своя сънародник Майкъл Фратър и бившия световен рекордьор Мат Шървингтън.

Пауъл поведе още в първите двадесет метра и финишира първи, като Фратър остана втори с време 10.25 секунди, а Шървингтън завърши трети с време от 10.35 секунди. Пауъл постави световния рекорд на 100 метра от 9.74 секунди в Италия през миналия септември.

Новозеландката Моник Уилямс пък спечели титлата на 200 метра с време от 23.75 секунди.