Спринтьорът от Ямайка Асафа Пауъл завърши трети в трета серия на 100 метра на турнира по лека атлетика в Люцерн (Швейцария). Това беше първото му състезание след изтърпяно наказание за допинг.

"Хубаво е, че се върнах на пистата. Бях подложен на голям стрес и напрежение в последните няколко месеца. Не съм тренирал в последните три седмици", каза Пауъл, който финишира за 10.30 секунди.

Бившият световен рекордьор беше наказан за 18 месеца, след като даде положителна допинг проба през миналата година.

Санкцията му беше намалена на 6 месеца от Арбитражния спортен съд и изтече в понеделник.

За последно Пауъл участва на турнира от Диамантената лига в Лозана през юли миналата година.

Победител в серията стана Джулиън Форт (Ямайка) с 10.24 секунди, следван от Антоан Адамс (Сент Киц и Невис) с 10.29 секунди.

Най-добро време даде Кемар Хайман (Кайманови острови), който победи във втора серия с 10.23 секунди.

При жените водачката в световната ранглиста на 100 метра Мишел-Лий Айе (Тринидад и Тобаго) победи с 11.09 секунди. Тя спечели и на 200 метра с 22.77 секунди.

Олимпийската и световна шампионка Валъри Адамс (Нова Зеландия) отново беше без конкуренция на гюле и стигна до победата с 20.42 метра. Така тя записа 52-а поредна победа.

Алексис Копейо от Куба постигна 17.00 метра на троен скок за мъже, за да стигне до първото място.

Олимпийската шампионка Дженифър Сур (САЩ) спечели на овчарски скок с 4.60 метра.

Германката Мари-Лорънс Юнгфлайш триумфира със 195 сантиметра на скок височина, което е нейн личен рекорд за сезона./БТА