Олимпийският шампион от Атина 2004 Аржентина победи Литва с 87:75 (24:21, 46:34, 68:49) и спечели бронзовите медали в олимпийски турнир по баскетбол за мъже на Игрите в Пекин.

Още в края на първата част Аржентина поведе с 24:21, а във втората четвърт на практика реши мача, след като на почивката водеше с 46:34. В края на третата част преднината на олимпийските шампион достигна 24 точки - 68:44 и това сложи точка на спора.

Карлос Делфино записа 20 точки и десет борби за победителите. Луис Скола добави 16 точки, а Андрес Носиони - 14. Така за пръв път Аржентина спечели медали от две поредни олимпиади.

Гаучосите играха без суперзвездата си Ману Джинобили, който контузи левия си глезен ове в първата частна полуфинала срещу САЩ.

За Литва Рамунас Сискаускас завърши с 15 точки, а Римантас Каукенас реализира 14. Баскетболистите на Литва са трикратни олимпийски бронзови медалисти, но този път не успяха да стигнат до медалите.

По-късно днес в спор за титлата ще се срещнат дрийм тимът на САЩ и Испания.