Армен Назарян спечели сребърен медал в категория до 60 кг в класическия стил на Европейското първенство по борба във финландския град Тампере.

Назарян отстъпи в двубоя за титлата на представителя на домакините и бронзов медалист от Евро 2007 Ярко Ала-Хуику с 0:2 части (1:2, 0:3).

Така Армен остана със сребро, но изпълни по-важната задача - взе олимпийска виза за Пекин'2008.

Двубоят можеше да има и друго развитие, ако в първата част Назарян не бе изпуснал своя съперник при вдигане от партер и опит за хвърляне. Така вместо да вземе три точки, българският борец даде една точка на своя съперник, след което финландецът взе първата част с 2:1.

Във втората част Назарян направи всичко възможно да вдигне Хуику от партер, но представителят на домакините се защитаваше отлично. На свой ред обаче Хуику успя да пренесе Назарян от партер и извоюва победата след 3:0 точки.

Армен Назарян донесе четвърти медал за България от Евро'2008 след златото на Станка Златева и бронзовите отличия на Анатоли Гуйдя и Пламен Петров.

По-късно Калоян Динчев излиза срещу Рамаз Нозадзе от Грузия в спор за бронза до 96 кг.