Антъни Иванов завърши по перфектен начин най-силната година в кариерата си до момента. Спортист номер 4 на България счупи пореден рекорд, като подобри върховото национално постижение на 200 метра свободен стил за мъже по време на държавното първенство по плуване в малък басейн на Спортната палата.

Иванов финишира първи за 1:45.94 минута във финала на дисциплината и свали повече от 2 секунди от досегашния рекорд на Александър Николов - 1:48.01, поставен в Истанбул преди осем години.

Втори остана 16-годишният талант от Сандански Йордан Янчев, който финишира за 1:47.26 - нов рекорд за юноши (15-17 г), а трети е Петър Божилов с 1:51.95.

В последния ден на шампионата Антъни Иванов спечели злато и на 50 метра бътерфлай с време 24.02 секунди, като малко не му достигна да подобри собственото си върхово постижение в дисциплината./БТА