Българският ансамбъл по художествена гимнастика при девойките заема второ място във временното класиране на съпътстващия турнир от Световната купа, който се провежда в Портимао (Португалия).

След първото си изиграване на съчетанието с пет ленти момичетата на Белла Каратанчева в състав - Румяна Георгиева, Елена Тодорова, Христиaна Тодорова, Цветелина Найденова, Абигел Зашева и Виктория Стоянова, получиха оценка от 23,525 точки.

Първото място е за ансамбъла на Русия, който заслужи оценка от 24,750 точки за първата си композиция. На трета позиция към момента е съставът на Беларус (22,475). Първата шестица във временното класиране допълват ансамблите на Израел, Испания и Унгария.

Битката при девойките продължава утре с второто си изпълнение. Финалът, в който участие ще вземат 8-те най-добри ансамбъла, е в събота.

Руми позира с единия от талисманите на ансамбъла. Петелът също носи късмет на момичетата.