Бронзовият медалист от Евро 2006 Анатолий Гуйдя спечели сребро при 60-килограмовите на турнира по свободна борба в Мартини (Швейцария), съобщи официалният сайт на българската федерация в този спорт.

Той записа 3 победи - над Стефан Спенглер (Германия) с 3:0,6:0, Шанкар Крипа (Индия) 0:1,1:0,2:0 и над французина Дидие Пей. На финала Гуйдя отстъпи пред олимпийския и световен шампион Яндро Куинтана (Куба) с 0:1,0:1.

Другият ни представител Кирил Терзиев (74 кг) победи с туш Емануеле Ринела (Италия), но въввтория кръг загуби от сребърния медалист от световно и европейско първенство Мурад Гайдаров (Беларус) - 2:4, 0:1.

При най-леките до 55кг бившият национал Красимир Кръстанов, който сега се състезава за Великобритания, спечели златото.

В турнирастартираха борци от23 държави, като с първия си състав бяхаКуба, Беларус, Турция, Унгария и Полша.