13-годишният Анатолий Атанасов от Плевен спечели втория турнир от детската верига M-Тel Masters Junior, който се проведе през уикенда в Ямбол. 78 момчета и 23 момичета, на възраст до 14 години, се включиха в състезанието, организирано от агенция "Каиса чес мениджмънт" и Българската федерация по шахмат.

Те се състезаваха в общ турнир в 7 кръга по швейцарска система при контрола от по 20 минути на състезател за завършване на партията. Борбата бе много оспорвана и драматична и победителят бе определен по допълнителни показатели, след като двама - Анатолий Атанасов и Цвета Галунова от Велико Търново завършиха с по 6.5 точки от 7 възможни.

Плевенчанинът спечели купа, лаптоп, шахматни книги и правото да участва във финалния турнир през май 2009 в София. Първото състезание от веригата, което се проведе в Благоевград, бе спечелено от европейския шампион Киприян Бербатов. Третият турнир от M-Тel Masters Junior ще се играе на 28 февруари 2009 година в Силистра.