Американките Кери Уолш и Мисти Мей-Триънър защитиха олимпийската си титла на плажен волейбол при жените, след като на финала в Пекин надиграха представителките на домакините Тиан Цзя и Ван Цзе (Китай) с 2:0 гейма (21:18,21:18), предава БТА.

Срещата си игра при силен дъжд, но това не попречи на Уолш и Мей-Триънър да победят китайките в два гейма за 42 минути и да постигнат 108-а поредна победа.

Мачът започна равностойно, но при 17:17 американките направиха три поредни точки и затвориха гейма с 21:18. Вторият гейм се разви по идентичен начин и Уолш и Мей-Триънър спечелиха отново с 21:18.

Американките дублираха титлата си от Атина преди четири години и затвърдиха доминацията си в този спорт. Уолш и Мей-Триънър не са губили гейм в седем поредни срещи на Олимпиада.

"Дъждът ни помогна. Чувствахме се като войници на полето", каза Кери Уолш след срещата.

В спора за бронзовите медали Сюе Чън и Чжан Си (Китай) победиха Рената Рибейро и Талита Антунеш (Бразилия) с 2:0 гейма (21:19,21:17) и завоюваха първи медал за Китай в плажния волейбол.

Финална среща в плажния волейбол за жени на Олимпийските игри в Пекин:

Кери Уолш и Мисти Мей-Триънър (САЩ) - Тиан Цзя и Ван Цзе (Китай) - 2:0 гейма ((21:18,21:18)

Мач за трето-четвърто място:

Сюе Чън и Чжан Си (Китай) - Рената Рибейро и Талита Антунеш (Бразилия) - 2:0 (21:19,21:17)