Американката Александра Райсман грабна златния медал на последния финал от олимпийския турнир по спортна гимнастика. На земя състезателката триумфира с 15.600 точки, а след нея се наредиха румънката Каталина Понор и Аля Мустафина от Русия.

Италинската с български корени Ванеса Ферари остана без медал, след като завърши на четвърто място на земя с 14.900 точки.

Малко по-рано, Китайката Дън Линлин стана олимпийска шампионка на греда. Дън, световна шампионка на този уред през 2009 година, се възползва от грешки на почти всички свои конкурентки и прибави четвърто злато на сметката на Китай от турнира по спортна гимнастика. Тя записа резултат 15,600 точки и изпревари своята сънародничка и световна шампионка от 2011 година Суй Лю, която завърши с 15,500 и остана със сребърен медал.

Трета завърши американката Александра Райсман, която постигна 15,066 точки и изпревари тройната олимпийска шампионка Каталина Понор от Румъния, за която остана четвъртото място със същия резултат.

Първоначално Понор бе трета, но Райсман подаде жалба и съдиите присъдиха бронза на американката заради по-високата й оценка за изпълнение.