Александър Александров се нареди на шесто място в крайното класиране в скифа на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Брест, Беларус. На финала българинът, който е двукратен световен шампион при юношите финишира с шесто време - 7:21.92 мин. Шампион стана литовецът Миндаугас Гришконис - 7:03.05, втори е Йоанис Христоу от Гърция - 7:06.61, а трети финишира хърватинът Марио Векич 7:08.64. За 20-годишния Александров представянето в Брест е много добро, защото той мери сили с най-добрите гребци при мъжете.

При жените в същата дисциплина европейската титла спечели представителката на домакините Екатерина Карстен - 7:40.02 мин, нашата Кристина Бончева зае 11-ото място в крайното класиране. Във финал В тя финишира пета - 8:18.32 мин, победи представителката на Литва - 7:48.62 мин.

Двойката ни скул лека категория Златко Караиванов и Васил Витанов спечелиха финал В - 6:40.97 мин. и се наредиха 7-ми в крайното класиране.

Двойката ни без рулеви Георги Божилов и Ганчо Банков са 11-ти в крайното подреждане. Българите финишираха пети във финал В - 7:01.48 мин. Първи финала пресякоха гребците на Беларус - 6:48.36 мин.

Това бе последното състезание за сезона за националните ни състезатели по гребане.