11 годишният Алан Априлов, който е потомък на Васил Априлов и опълченеца Коста Априлов и син на Влади Априлов отново изкачи златния световен карате връх. Той спечели първото място в дисциплината кумите индивидуално в категория 42 + на петото световно първенство на WSKU, което се проведе в Прищина, Косово. В първенството взеха участие 54 държави. Боевете се провеждаха по правилата на WKF и Алан засега е първия българин завоювал златен медал от световен шампионат в този стил! Алан спечели и четирите си срещи като отбеляза общо 24 точки и не допусна нито една.

Малкият каратек бе избран от Федерацията по карате в десетката на най-добрите каратеки за 2013г.

Алан тренира от шест години в спортен клуб „Будо” с треньор Добри Иванов.

Първата си световна титла Алан спечели преди две години в Милано!

Преди световното в Прищина той спечели няколко силни турнири в Сърбия и Македония, а в Истанбул остана втори.