Шабан Мустафа спечели втора национална титла на планинско бягане на 25 април в Златица. Атлетът от „Шампион“ – Сунгурларе завоюва златния медал на дългата дистанция - 31 км само 24 часа след победата си на късата дистанция в Челопеч предишния ден (24 април).

42-годишният Мустафа финишира за 3:00:11 ч., а на няколко километра зад него бяха подгласниците му Димитър Маринов (Актив 2013 – Пловдив) – 3:24:12 ч. и Димитър Желязков (Мисиониос – Търговище) – 3:27:53 ч.

Надежда Ангелова (Младост 2012 – Благоевград) защити титлата си в дългата дистанция в Златица с 4:01:39 ч. Другите два медала отидоха при съотборничката й Силвия Младенова – 4:16:53 ч. и многократната шампионак ана България на маратон Милка Михайлова (Дунав – Русе) – 4:31:46 ч.

Състезанието излъчи и шампионите при момичетата и момчетата под 16 години, както и при юношите и девойките под 18 години.

Най-малките бягаха на 1.6 км (момичета) и 2.2 км (момчета), където първи станаха Рамона Николова (Младост – Благоевград) – 7:23 мин. и Георгий Можейко (Сити Рън – София) – 9:21 мин.

Девойките и юношите се състезаваха на дистанция 4.2 км, а шампиони са съответно Ренета Ненкова (Мисионис – Търговище) – 26:30 мин. и Емил Веселов (Спартак – Койнаре) – 21:53 мин.

Медалистите бяха наградени от кмета на община Златица – Стоян Генов и президента на атлетическия клуб домакин на състезанието „Русе Кар“ Росен Даскалов.