20 медала, от които 13 златни, спечелиха гимнастичките на клуб Илиана ЕОН на силен международен турнир в гръцката столица Атина.

В състезанието участваха грации от 10 страни, между които България, Русия, Украйна, Португалия, Хърватия, Гърция, Финландия, Беларус и други, съобщи за БТА главният треньор на националния ни отбор и президент на клуб Илиана ЕОН - Илиана Раева.

Гимнастичките на Илиана взеха 13 златни, 5 сребърни и 2 бронзови медала, както и Купата за отборен шампион. След нас останаха отборите на Русия и Гърция.

Златни медали в Атина спечелиха Десислава Пейчева при жените, Александра Нушева при девойките старша възраст, Весела Стоилова при девойките младша възраст и Мария Толева при децата.

В петък ще се проведе заседание на УС на БФХГ, на което ще бъде направен отчет за световното първенство в Мие (Япония).