Деветкратният шампион на България по автомобилизъм Румен Дунев ще вземе участие в предстоящия предпоследен кръг от Националният пистов шампионат, който ще се проведе на пътен възел Бояна в София.

Квалификациите за място ще се проведат на 27 септември, а на 28 септември от 10:30 часа ще стартира и самото състезание, където се очаква по традиция да се съберат най расовите спортни автомобили в страната.

Тази година Дунев спечели шампионската титла на писта два кръга преди края на шампионата с пълен актив от точки след шест победи в първите шест старта..

Той е първият българин участвал е немски национален шампионат на писта в продължение на 4 години (1999-2003) и класирал се в Tоп 10 на Европа.

От миналата година Румен Дунев е фирмен пилот на Рено, като се състезава с кола произведен директно от „Renault France” и ползва софтуер, като автомобилите от Световният рали шампионат.