Българинът Петър Ценков се класира на 13-то място в категория АТВ в седмия етап на рали Дакар - 763 километра между Арика и Антофагаста в северната част на Чили.

Петър Ценков завърши на 13-то място с време 5 часа, 27 минути и 23 секунди. Победител в седмия етап при АТВ стана Себастиан Алпени от Аржентина с време 4:01.26 часа.

След седмия етап Петър Ценков е на 15-то място в генералното класиране в АТВ с време 52 часа, 29 минути и 49 секунди с изоставане от 20 часа, 45,04 минути от лидера Томас Мафей от Аржентина. Мафей води в генералното класиране с 31:44.45 часа. След днешния седми етап в категория АТВ останаха 16 участници.

При мотоциклетистите победител в седмия етап стана чилиецът Франсиско Лопес с "Априлия". Франсиско Лопес бе най-бърз в специалните отсечки с обща дължина 273 километра и финишира първи, на 2 минути и 21 секундипред втория - Сирил Деспре /Франция/ с КТМ. На трето място в етапа се класира лидерът в генералното класиране при мотоциклетистите Марк Кома /Испания/ с КТМ, който в етапа изостана на 3 минути и 45 секунди след чилиеца Франсиско Лопес.

Насер Ал-Атиях /Катар/ с "Фолгсваген" спечели седмия етап при автомобилистите, след като измина специалните отсечки от 273 километра за 2 часа, 40 минути и 57 секунди. Ал-Атиях изпревари в етапа с 1 минута и 22 секунди втория Карлос Сайнс /Испания/ с "Фолксваген". В генералното класиране при автомобилистите Карлос Сайнс остава начело, но днешният победител Насер Ал-Атиях, който е на второ място в генералното класиране, се приближи до лидера Сайнс на 1 минута и 22 секунди.

В днешния седми етап на старт застанаха 280 участници, което означава, че 127 са се отказали преди втората част на ралито. От 170 мотористи продължават 125, а 45 са се отказали. При автомобилистите в Буенос Айрес стартираха 140 екипажа, а сега са 92 - отказали се са 48. В категория АТВ от 30 екипажа вече са се отказали 14. При камионите балансът е: 67 стартирали, 21 отказали се, 46 продължават участието си във втората част на рали Дакар.