Петър Ценков финишира 10-и в 3-ия етап на Рали Дакар, което се провежда в Аржентина, в категорията АТВ. Ценков приключи етапа от Тукуман до Хухуй, който беше с дължина 752 километра, с време 8:43.19 часа, като изоставането му от победителя днес Томас Мафей (Аржентина) е с близо час.

Другият българин в този клас, който се състезава в Ралито, Тодор Христов завърши на 18-а позиция с време 9:20.04 часа. Начело в генералното класиране при АТВ-тата начело е аржентинецът Маркос Патронели, а в генералното класиране Ценков е 12-и, а Петър Христов се изкачи на 24-о място. В 4-ия етап ще стартират 27 състезатели с АТВ-та от 33 заявени в самото начало.

В двете най-престижни състезания- при автомобилистите и при мотоциклетистите спечелиха съответно Насер Ал-Атия с Фолксваген и Марк Кома с КТМ. Катарецът Ал Атия даде време 3:42.20 часа и изпревари Карлос Сайнц (Испания) с 0.25 минути, а трети се нареди Стефан Петерханзел (Франция) с БМВ. В генералното класиране начело е Карлос Сайнц с общо време 9 часа, 12 минути и 5 секунди, а Ал Атия е на второ място на 3:34 минути от Сайнц.

Шампионът при мотоциклетистите от 2006-а и от 2009-а година Кома завърши първи днес с време 4:18.55 часа, а след него се нареди Сирил Деспре (Франция) също с КТМ, който изостана на 2:21 секунди. Португалецът Пауло Гонсалвеш с БМВ остана на трета позиция днес, на 3:36 секунди. Деспре, който пък спечели Ралито през 2005-а и през 2007-а година, води в генералното класиране с 14 секунди пред Кома.

При камионите шесткратният първенец Владимир Чагин (Русия) с КАМАЗ си върна лидерската позиция в генералното класиране. Той спечели третия етап с време 2 часа, 57 минути и 36 секунди, като след него се нареди още един състезател на КАМАЗ Фидраус Кабиров. B следващия 4-и етап от състезанието пилотите и мотоциклетистите ще се пренесат на територията на Чили, където ще се наложи да се качат на 4800 метра над морското равнище. Те трябва да преодолеят 554 километра, 207 км от които са специални отсечки.