Шесткратният световен шампион Себастиан Льоб със Ситроен C4 продължи брилянтното си представя в световния рали шампионат, след като спечели първите четири етапа от първия ден на Рали България.

Льоб, който оглавява генералното класиране при пилотите, има 28.1 секунди преднина пред съотборника си Дани Сордо преди втория ден на надпревата, която се провежжда за първи път в страната ни. Норвежецът Петер Солберг, който кара частен Ситроен, остана на третото място след днешния ден, на 38 секунди от лидера.

Победителят в Рали Швеция Мико Хирвонен с Форд остана четвърти, а неговият съотборник Яри-Мати Латвала е пети. Бившият световен шампион във Формула 1 Кими Райконен, който започна добре деня, загуби контрол над автомобила си в четвъртия етап и се преобърна. Той не пострада сериозно и завърши етапа на бавна скорост.

Льоб пък заяви след прекрасното си представяне: "Това беше много, много добър старт. Всичко с колата беше наред. Пътят тук е широк и бърз, така че е доста впечатляващо да караш по него".

Французинът Себастиен Ожие, който грабна първия си успех в шампионата преди шест седмици в Португалия, загуби доста време след като излезе от пътя по време на третия етап, но все пак успя да приключи деня на шестата позиция във временното класиране на Рали България.

Гледай на живо старта от Формула 1 на пистата Монца в Италия с туристическа агенция "Галера" от 10 до 13 септември.