Екипажът на Приста Ойл Рали Тийм Крум Дончев/Петър Йорданов (Пежо 207 С2000) спечели съкратения вариант на рали Хеброс 2009. Както стана ясно дни преди старта, ралито се проведе в един ден, включвайки отсечките предвидени за втория състезателен етап. Така Дончев и Йорданов записаха най-добро общо време от петте скоростни изпитания днес и триумфираха със своята пета поредна победа за сезона.

Очаквано битката бе за останалите места на подиума. Етап преди края петкратния шампион на България Димитър Илиев (БТК АДСЛ Рали Тийм, Мицубиши Лансър Ево 9) заемаше втората позиция, а на минимална разлика след него бяха Петър Гьошев (Престиж Рали Тийм, Мицубиши Лансър Ево 9) и Ясен Попов (МТел Рали Тийм, Мицубиши Лансър Ево 9). В последния етап „Добра вода”, настъпиха сериозни размествания. Попов наложи страхотно темпо, като успя да изпревари Илиев и Гьошев, заемайки втората позиция. От своя страна Петър Гьошев успя да мине едно място пред Илиев и зае последното място на подиума, а за екипажът на БТК АДСЛ Илиев/Янакиев остана четвъртата позиция.

Пети в генералното класиране завърши екипажът Игнат Исаев/Стефан Кордев (Интерлийз Рейсинг, Мицубиши Лансър Ево 9).

Първата позиция в клас А6 и шесто място в генералното класиране спечели екипажът на Марина Моторспорт Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Ситроен С2 R2 Max). Това е първа победа за Стратиев за новия сезон и в новия клас, а след него останаха румънеца Влад Косма и Екатерина Стратиева (Астра Рейсинг). И двама с автомобили Ситроен С2 R2.

В клас N3 още в първия етап отпадна един от фаворитите. Екипажът на Октан Рейсинг Огнян Герджиков и Николай Китанов (Рено Клио Спорт) напуснаха трасето на специален етап „Пещера”.

В тяхно отсъствие победата спечели Георги Белчев (БГ Рали Тийм, Рено Клио Спорт). Заедно с навигатора си Петър Илиев, двамата са основни фаворити за титлата в края на годината в този клас. Втори завърши екипажът Емил Денев/Богомил Ненов (Стари Столици, Рено Клио Спорт). Третото място остана за Костадин Тошев/Георги Лютов (Крез Рали Тийм, Рено Клио Спорт).

В клас N2 победата спечели варненския екипаж Иво Даскалов/Стоян Добрев (СБА Варна, Ситроен Саксо). Двамата успяха да се наложат над убедителния лидер в шампионата Кирил Тодоров (Рангелов Моторспорт), който обаче разчиташе на нов автомобил за това рали – Дачиа Логан. Третото място остана в за Светлан Радев (Булсим Рали Тийм, Ситроен Саксо).

От стартиралите 22 екипажа до финала достигнаха 19. Освен Огнян Герджиков, състезанието поради технически причини напуснаха Марко Темпестини (Пежо 207 С2000) и Стоян Апостолов (Хонда Сивик).