Трета победа и втора поред на рали Стари столици спечели екипажът на Приста Ойл Рали Тим Крум Дончев/Петър Йорданов (Пежо 207 S2000).

Двамата имаха аванс от 4.5 секунди пред каращите много силно във втората половина на юбилейното рали състезатели на М-Тел Рали Тим Ясен Попов/Никола Попов (Мицубиши Лансър Ево 9). Те спечелиха спускането на Лозево 2 (6.8 км) с аванс от 1.5 сек и на практика останаха на финала на 3.0 сек от Дончев/Йорданов.

Като се започне от рали България през 2008 г. до момента първият пилот на Приста Ойл Рали Тим нито един път не е загубил кръг от националното първенство, като към осемте си победи в шампионата преди седмица прибави и първото място от Хърватска Рали Делта.

Край Шумен Дончев спечели 6 от 11-те специални етапа и единственият, който успя да му отнеме от актива бе Ясен Попов. Срещу имената на двамата Попови са записани пет етапни победи.

Успехът на Дончев/Йорданов идва седмица преди двамата да стартират в белгийското рали Йпър, което е четвърти кръг от европейското първенство.

Петър Гьошев/Димитър Спасов (Престиж Рали Тим, Мицубиши Лансър Ево 9) в трето поредно рали се качват на подиума, като след Траянови врата това е второто им трето място.

Четвърти в общото подреждане е варненският екипаж на БулБет Рали Тим Тодор Славов/Добромир Филипов (Рено Клио R3). За тях участието в Шумен бе по-скоро за тест преди рали България, отколкото заради класиране в шампионата. Славов трябва да е доволен от показаното от автомобила, след като в Хърватска бе принуден да кара особено внимателно напълно новия двигател на Рено-то си.

Ето и крайното класиране от шуменския кръг:

1. Крум Дончев/Петър Йорданов(Приста Ойл Рали Тим, Пежо 207 S2000) 54:16.1 мин

2. Ясен Попов/Никола Попов (М-тел Рали Тим, Мицубиши Лансър Ево 9) 54:19.1 мин

3. Петър Гьошев/Димитър Спасов (Престиж Рали Тим, Мицубиши Лансър Ево 9) 55:03.2 мин

4. Тодор Славов/Добромир Филипов (БулБет Рали Тим, Рено Клио Спорт) 56:01.4 мин

5. Иван Ганчев/Златан Илиев (GP Рали Тим, ФИАТ Пунто) 58:40.8 мин

6. Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт, Ситроен С2 R2 Макс) 59:02.2 мин

7. Георги Василев/Стефан Добрев (Булсим, Мицубиши Лансър Ево 6) 59:40.9 мин

8. Георги Белчев/Петър Илиев (BG Рали Тим, Рено Клио Спорт) 1.00:21.6 ч.

Класиране в националното първенство след 3 от 9 кръга (генерално класиране, неофициално): Крум Дончев/Петър Йорданов 30 т., следвани от Ясен Попов/Никола Попов 21, Петър Гьошев/Димитър Спасов - 20 т., и др.