Карлос Сайнц-старши (Испания, Audi Sport) спечели третия етап на автомобилното Рали Дакар, след като преодоля 255-километровата отсечка от Ал-Кайсума до Рияд в рамките на 2:26:51 часа. Той изпревари Хенк Лeйтган (РЮА, Toyota Gazoo Racing) с 38 секунди и легендата Стефан Петерханзел (Франция, Audi Sport) с 1:41 минути.

Трикратният шампион в Дакар преследваше Лейтган през по-голямата част от дистанцията, но на седмия чекпойнт бе само на 14 секунди и на следващия вече водеше. Така Сайнс спечели 40-ия си етап на Рали Дакар и първи за електрическия автомобил на Ауди.

Третият етап бе кошмарен за деветкратния рали шампион Себастиан Льоб (Франция, Bahrain Raid Team), който получи технически дефект и спука две гуми до едва 37-о място. Това бе добре дошло за Насер Ал-Атия (Катар, Toyota Gazoo Racing), който финишира осми, напредна с повече от 30 минути срещу Льоб и вече води с 37 на върха в автомобилния клас.

В мотоциклетния клас Сам Съндърланд (Великобритания, GasGas) завърши едва на 17-о място, но запази лидерската си позиция в генералното класиране. Преднината му обаче бе съкратена на едва на 0:00:04 секунди от Адриан Ван Беверен (Франция, Monster Energy Yamaha), който пресече линията девети.

Третият етап бе спечелен от Хоаким Родригеш (Португалия, Hero Motorsports), чийто доведен брат Пауло Гонсалвеш почина на Рали Дакар миналата година. Това е първа етапна победа за Родригеш в големите ендюрънс състезания.