Доайенът на българския автомобилен спорт - Илия Чубриков представи пред свои приятели и колеги автобиографичната си книга "От Габрово до Монте Карло и нататък". Чубриков, който преди седмица изпълни 80 години, е първият българин балкански шампион, той е и първият наш пилот, който единствен е участвал в три от стартовете на рали Монте Карло, спечелил е първата европейска титла за страната ни в планинските изкачвания, първи е записал името си като победител в най-голямото българско рали - Златни пясъци.

През 1978 г. роденият на 8 януари 1935 г. в Габрово пилот, заедно с Калчо Хинов печелят първообраза на маратонското състезание Париж-Дакар - Обиколката на средиземно море.

В листата на победите си Чубриков има точно 23 първи места в генералните класирания зад граница, а както сам казва - не знае колко пъти е печелил титлите във всичките дисциплини на националните ни шампионати.

"Почти се бях отказал да напиша тази книга, но преди две години продължих онова, което бях започнал по-рано. Книгата е за състезанията, в които съм участвал на две и четири колела и в нея има описан детайлно развоя на големите стартове, на които съм бил", казва Чубриков. /БТА