Българският пилот Никола Цолов нямаше късмет по време на спринтовото състезание във Формула 3 на пистата „Монца“. В първата обиколка, при преминаването през шикана „Аскари“, Цолов стана жертва на удар от мексиканския пилот Ноел Леон, който го принуди да мине през зоната за сигурност. След инцидента българският състезател потъна до дъното на колоната, но показа борбен дух и успя да се изкачи до 18-то място. За съжаление, нов сблъсък в последната обиколка го остави на 21-ва позиция на финала.

В челото Тим Трамниц спечели първата си победа във Формула 3, като водеше уверено през цялото състезание. Себастиан Монтоя завърши втори, а Сантиаго Рамос зае последното място на подиума. Сред пилотите, взели точки, са също така Алекс Дън, Дино Беганович и Габриеле Мини, който продължава борбата за титлата.

В генералното класиране, преди последното състезание на сезона, Леонардо Форнароли води с 132 точки, следван от Мини и Люк Браунинг. Никола Цолов запазва осмото си място със 75 точки.

Основното състезание ще се проведе утре, като Цолов ще потегли 16-ти, а лидерът в класирането Форнароли ще стартира от полпозишън.