Йоан Зарко спечели великолепна битка в последната обиколка за победа в Гран при на Каталуня от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, клас Moto2. Френският пилот на Калекс финишира надпреварата с време 41:15.487 минути, изпреварвайки с едва четири десети от секундата испанеца Алекс Ринс.

Зарко стартира много лошо надпреварата, след като още в първия завой подпря мотора на Доминик Егертер и остана на опашката на колоната. Французинът, който водеше на Тито Рабат с 31 точки в генералното класиране преди състезанието край Барселона, настигна бързо конкурентите си и изпревари Рабат в последната обиколка, за да спечели състезанието.

Рабат водеше в състезанието в първата обиколка, но Алекс Ринс успя да го изпревари, след като пилотът на "EG 0,0 Mark VDS" излезе извън пистата на завой номер 10 в последния тур. Така разликата между Зарко и Рабат на върха в класирането нарасна до 40 точки./БТА