Испанецът Маверик Винялес с „Калекс“ спечели състезанието за Голямата награда на Арагон от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото2.

19-годишният Винялес, който през миналия сезон спечели титлата в клас Мото3, записа втората си победа за сезона, след като триумфира в надпреварата на пистата "Суидад дел Мотор де Арагон" с време 40:16.321 минути. Втори на 1.285 секунди финишира друг испанец Естеве Рабат също с "Калекс".

Рабат прекъсна серия от три поредни победи, но остана на върха на генералното класиране с 278 точки след 14 от 18 старта. Трети се нареди Йоан Зарко от Франция със "Зутер" с пасив от 4.876 секунди от победителя.

С второто си място Рабат увеличи аванса си пред преследвача Мика Калио (Финландия) с "Калекс", който днес завърши седми и вече изостава с 33 точки зад испанския си съперник. Винялес е трети с 204 точки./БТА