Световният шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха увеличи преднината си в генералното класиране в клас Moto GP, след като спечели Гран при на Сан Марино в Мизано, 13-и кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Роси стартира от полпозишън, но изостана четвърти, преди отново да си върне първата позиция и да финишира като победител с време 44:32,882 минути.

Испанецът Хорхе Лоренсо, който триумфира в Индианаполис миналия месец, остана втори на 2,416 секунди след победителя. Лоренсо спечели двубоя със своя сънародник Дани Педроса, който завършши трети на 12,400 секунди след Роси.

С успеха си в Сан Марино Валентино Роси вече има 237 точки в генералното класиране и води с 30 точки пред своя съотборник Хорхе Лоренсо (Испания). Трети е Дани Педроса (Испания) с Хонда със 157 точки.