Валентино Роси завъртя рекордно бърза обиколка на пистата в Херес, Испания, като направо се подигра с новите MotoGP мотоциклети от 800 кубика, които се смятат за по-бавни.

Асът на Ямаха си спечели чисто ново БМВ, като финишира с време от 1:38.394 минута.

Той задмина Хонда-та на Дани Педроса, който според много специалисти е основният конкурент на Роси за предстоящия сезон. Испанецът остана на малко повече от една десета то секундата зад Роси в последната обиколка от 40-минутната сесия.

„Доволен съм, не очаквах, че мога да бъда толкова бърз,” заяви Роси, който отпразнува събитието като се качи на покрива на новоспечелената кола.

Роси и Педроса оставиха зад себе си Колин Едуардс, настоящия шампион Ники Хейдън, Ранди Де Пуние.

Дукати се задоволи с шеста и седма позиция – на Кейси Стоунър и Лорис Капироси, докато Марко Меландри остана едва 14-ти.