Италианецът Валентино Роси спечели Moto GP на Сан Марино. Пилотът на Ямаха пресече пръв финалната линия само с 3 секунди пред съотборника си Хорхе Лоренцо. Трети финишира Тони Елиас с Дукати.

Световният шампион Кейси Стоунър, който тръгна от пол-позишън, отпадна още в шестата обиколка на пистата „Мизано”.

Това увеличи преднината на Роси на върха в класирането на 75 точки пред Стоунър.

Победата позволи на Доктора да се изравни със Джакомо Агостини и да достигне 68 победи в клас MotoGP.

Роси измина 28-те обиколки за 44:41,884 минути, със средна скорост от 158,836 км/ч и записа трета поредна, шеста за сезона и общо 68-а победа в кариерата си.

След това състезание Валентино Роси увеличи преднината си в генералното класиране. Италианецът води с 262 точки, пред Кейси Стоунър - 187 и Дани Педроса (Испания) с Хонда - 185.