Испанецът Николас Терол постигна втора победа за сезона, след като триумфира в Гран При на Чехия в клас до 125 кубически сантиметра.

Испанецът, който кара с Априлия пропусна предишното състезание заради контузия. Сега обаче той стигна до успеха, финиширайки за 43:49.303 мин., изпреварвайки сънародниците си Пол Еспаргаро с Дерби и Естеве Рабат отново с Априлия.

Лидерът в класирането Марк Маркес получи контузия на тренировката в петък и бе нормално, че остана едва седми.

Маркес запазва първото си със 166 точки пред Еспаргаро със 151 и Терос със 143.

Междувременно стана ясно, че категорията до 125 кубика ще бъде заменен от Moto3 от 2012 година с цел да се създаде по-конкурентен и евтин шампионат.

Гледай на живо старта от Формула 1 на пистата Монца в Италия с туристическа агенция "Галера" от 10 до 13 септември.