Световният шампион Кейси Стоунър с Дукати спечели състезанието за Голямата награда на Малайзия, кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Австралиецът стартира от втора позиция, но още на първата обиколка излезе начело и удържа първото място до края.

Стоунър финишира с близо две секунди преди италианеца Марко Меландри. Трети е Дани Педроса от Испания.

Победата на 22-годишния австралийски състезател на пистата Сепанг е негова десета за сезона. Стоунър, който осигури първата си световна титла още миналия месец, е първият мотоциклетист с победи на Сепанг и в трите класа. Той взе точки от състезание за 17-и път този сезон, като по този начин изравни рекорда на Колин Едуардс от 2005 година.