Страшна катастрофа преживя пилота Кармело Моралес точно на финалната права на състезанието в клас Мото 2 за Гран При на Каталуния.

Юки Такахаши (Япония) с Хонда спечели състезанието, което се явява седми кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Такахаши измина 23-те обиколки с обща дължина от 108,721 км за 41:42,451 минути, със средна скорост 156,404 км/ч, записвайки първа победа в кариерата си в този клас.

Втори на 5,037 секунди се нареди Томас Люти (Швейцария) с Хонда, а трети на 5,200 секунди се класира Хулиан Симон (Испания) също с Хонда.

Лидерът в генералното класиране Тони Елиас (Испания) с Хонда завърши пети на 7,369 секунди. Елиас продължава да води вече със 111 точки, следван от Томас Люти - 94 точки и Хулиан Симон - 77 точки.

Гледай на живо старта от Формула 1 на пистата Монца в Италия с туристическа агенция "Галера" от 10 до 13 септември.