Световният шампион Марко Симончели (Италия) с "Джилера" спечели състезанието по мотоциклетизъм в клас до 250 куб. см. за Голямата награда на Португалия.

22-годишният Симончели финишира с време 44:04.298 минути, за да спечели пета победа за сезона и 13-а в кариерата си.

На второ място на 5.317 секунди финишира Мик Ди Мелио (Франция) с "Априля", а трети със същото време завърши Ектор Барбера (Испания) също с "Априля".

Водачът в генералното класиране Хироши Аояма (Япония) с "Хонда" остана четвърти на 12.042 секунди след победителя.

Аояма обаче остава убедителен лидер с 218 точки. Втори със 192 точки е Алваро Баутиста (Испания) с "Априля", който отпадна от днешното състезание. Трети е Симончели със 190 точки.

До края на сезона в Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас до 250 куб. см. остават още три състезания.