Официално завърши и сезон 2020 в дисциплината мотокрос. На мотополигон Горна Росица край Севлиево се проведе последния кръг от сезона и Отборната купа на България. Над 7000 човека изгледаха на живо състезателния уикенд, в който участие взеха 147 пилоти от България, Турция, както и четирима италианци. Приповдигнатото настроение по трибуните и зоните за публика дойде в неделния ден, когато по трасето излязоха 39 състезатели в традиционното Балканче крос.

Надпреварата с 50 кубиковите мотоциклети винаги предизвиква вълна от емоции сред феновете, а управляващите историческите машини даваха газ по съкратеното трасе, което беше съобразено с техните възможности и логично отсъстваха изкачванията в горната част. В крайна сметка с победата за годината в Балканче крос се поздрави Николай Попов  от село Енина, втори финалната линия пресече Мартин Ненчев от Севлиево, а трети Станислав Гошев също от Енина.

Също с 50 кубикови мотоциклети, но вече в официалното състезание - МХ 50 най-малките участници дадоха всичко от себе си, за да постигнат добри резултати в двата манша. Успешно представяне на Кристиян Андреев (М6 Ямаха рейсинг тим,КТМ) му донесе първото място в крайното подреждане. Той се наложи над конкурентите си и в двете пробягвания в неделя, като остави след себе си Никола Мутафчиев (СК Панчо рейсинг тим, КТМ) и Николай Павлов (М6 Ямаха рейсинг тим, Хускварна).

В МХ 65 шампионът за 2020-та Венцислав Тошев (СК Мото спорт Варна) постигна още една двойна победа, като Тошев повеждаше още от старта и правеше разлики на останалите състезатели с всяка измината обиколка. Втори на подиума се качи Мартин Лалев ( Киппен МХ рейсинг тим,КТМ), а трети Ефе Окур (Турция, Хускварна).

При МХ 85сс. първите трима се класираха един зад друг и в двата манша. Безпроблемно каране и логична крайна победа за Мирослав Димитров (Киппен МХ рейсинг тим, Ямаха). Втори и трети финишираха Данаил Стефанов (МСК Ябланица МХ рейсинг, Ямаха) и Живко Иванов (Елхово рейсинг клуб, КТМ).

В клас МХ 2 беше най-оспорвано и в двата манша. Николай Малинов (Киппен МХ рейсинг тим, КТМ) и Хакан Халми (НСА Моторспорт, КТМ) изправиха на крака публиката не един път. Малинов поведе в първото състезание и водеше колоната до третата обиколка, когато беше изпреварен от Халми. В средата на манша Халми падна и му трябваше малко време, за да продължи с пълна газ към атаката за лидерството. В последната обиколка на сантиметри от финалната линия двамата се изравниха, но едва с 0.034 хилядни от секундата времеизмервателната уредба отчете победа за Малинов и второ място за Халми.

Подобна беше ситуацията и в манш 2 , когато Малинов взе старта, но пак беше изпреварен от Хакан Халми. Повреда в мотора накара Хакан да спре и да я острани, но му костваха около 30 секунди и беше задминат от Малинов. До края оставаха около 4 минути и нямаше време Хакан Халми да атакува Малинов, който записаха нова победа. Трети и в двата манша зад Малинов и Халми завърши Жулиан Георгиев ( Киппен МХ рейсинг тим, Кавазаки).

В МХ 1 отново Майкъл Иванов ( НСА Моторспорт, КТМ) нямаше реална конкуренция и затвори сезона с две категорични победи. Втори и трети в МХ1 завършиха Георги Георгиев ( Киппен МХ рейсинг, Сузуки) и Стефан Нейчев ( Еър макс рейсинг, Ямаха) .
Григор Царев ( Джи Ар Си Моторспорт 2020, КТМ) също завърши годината с двоен успех в Севлиево в клас МХ. След него на подиума се качиха Николай Колев ( М6 Ямаха рейсинг тим, Хонда) и Исмет Бекяров ( Киппен МХ рейсинг тим, КТМ). При МХ Senior Янко Зоков ( АИТ Рейсинг тим, Кавазаки) и съотборника му Атанас Петров ( КТМ) си размениха по една победа, но след общия сбор на точките от двата манша на първото място на подиума стъпи Зоков, втори Петров, а трети за кръга е Васил Стоянов ( Киппен МХ рейсинг тим, Хонда).

Отборната купа на България в клас Junior спечели тима на Киппен МХ рейсинг ( град Кортен). Втори станаха пилотите на Мото Спорт Варна ( град Варна). Трети за годината в отборната надпревара завършиха Ябланица МХ рейсинг ( град Ябланица). За Отборната купа при мъжете победители отново са Киппен МХ рейсинг ( град Кортен), на второто място е МСК НСА Моторспорт ( град София), а трети Еър Макс Рейсинг ( град Благоевград).

Любителите на мотоциклетния спорт ще могат още веднъж до края на годината да видят пилотите на живо. На 1 ноември в Бобошево предстои 64-ия пореден традиционен мотокрос.