Световният шампион Валентино Роси (Италия) с „Ямаха” спечели състезанието на Голямата награда на Испания по мотоциклетизъм в клас MotoGP на пистата „Херес” в Испания.

Той е негова победа номер 98 в световния шампионат по мотоциклетизъм от общо 213 старта.

Роси изпревари 10 обиколки преди края Дани Педроса (Испания) с „Хонда” и след този успех излезе начело в генералното класиране след третия старт за сезона.

Валентино Роси постигна време 45:18.557 минути и записа първа победа за сезона, след като в първите две състезания остана втори.

Педроса е втори с 45:21.257 минути, а трети финишира Кейси Стоунър (Австралия) с „Дукати” - 45:29.064 минути.

Роси, който е световен шампион за миналата година, стартира от четвърта позиция. Той води в генералното класиране с 66 точки актив, следван от Стоунър с 45 точки. Досегашният лидер Хорхе Лоренсо (Испания) с „Ямаха” и Дани Педроса имат по 41 точки и са трети и четвърти.

Лоренсо стартира от първа позиция, но четири обиколки преди финала отпадна от състезанието след сблъсък с Кейси Стоунър.