Българинът Петър Петров спечели четири точки от осмия кръг на клас MXGP от световния шампионат по мотокрос, който беше проведен тази неделя в Орльонок, Русия. Българският пилот с КТМ вече е 26-и в генералното класиране със сбор от 18 точки.

Петров изпревари в самия край представителя на домакините Евгени Михаилов (Хускварна) и спечели 20-о място в първия манш, с което си осигури една точка за генералното класиране. Тим Гайзер (Словения, HRC Honda) пък спечели пети пореден старт и измести от върха в генералното класиране Антонио Кайроли (Италия, Red Bull KTM), който бе блокиран на старта и остана на 12-о място.

Петров направи още по-добро второ състезание на твърдото трасе в Орльонок и завърши на 18-о място, с което си осигури още три точки. Гайзер бе отново първи, а на подиума компания му правеха Арно Тонус (Швейцария, Kemea Yamaha) и Джереми Зеевер (Швейцария, Monster Energy Yamaha).

Тони Кайроли завърши осми във Гран при на Русия и спечели само 27 точки, което го остави на второ място в генералното класиране с 13 зад Гайзер. Неговият съотборник в Red Bull KTM Джефри Херлингс пък направи първи старт за годината и спечели 32 точки за четвърто място в Гран при на Русия. Той все още е действащ световен първенец.

Лидерът в генералното класиране на МХ2 Хорхе Прадо (Испания, Red Bull KTM) спечели нова двойна победа пред Том Кер Олсен (Дания, Husqvarna) и Яго Хертс (Белгия, Kemea Yamaha). С това световният шампион увеличи преднината си срещу Олсен на 20 точки./БТА