Данило Петручи с Дукати спечели Гран при на Италия в клас Мото GP, шести кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм.

28-годишният италианец измина 23 обиколки на пистата "Муджело" за 41.33:794 минути, записвайки първата си победа в кралския клас.

Победителят изпревари с 0.043 секунди Марк Маркес (Испания) с Хонда, който остана втори в крайното класиране. Андреа Довициозо от Италия остана на трета позиция в своя старт номер 300 в Мото GP. Състезателят на Дукати е на 0.338 секунди след Данило Петручи.

Седемкратният шампион Валентино Роси, който се движеше на 15-та позиция, отпадна в осмата обилколка след сблъсък с Жоан Мир.

Марк Маркес, който има три победи през настоящия сезон, продължава да води в генералното класиране с актив от 115 точки. На втора позиция е Андреа Довициозо със 103 точки. Трети е испанецът Алекс Ринс със Сузуки, който има 88 точки след четвъртото си място в Гран при на Италия.

Шампионатът в клас Мото GP продължава на 16 юни с надпреварата за Голямата награда на Каталуня. /БТА