Дани Педроса (Испания) с Хонда спечели състезанието в клас MotoGP за Гран При на Индианаполис, 11-ти кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Педроса измина 28-те обиколки на пистата с обща дължина от 118.048 км за 47:31,615 минути със средна скорост 149,028 км/ч. Това е трета победа за сезона за Дани Педроса, който стартира пети в Индианаполис.

Втори завърши Бен Спийс (САЩ) с Ямаха, на 3,575 секунди, следван от лидера в генералното класиране за сезона Хорхе Лоренсо (Испания) с Ямаха, на 6,812 секунди и световния шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха, на 12,633 секунди. Хорхе Лоренсо този сезон е бил на почетната стълбичка във всичките 11 старта.

В генералното класиране за сезона след 11 от общо 18 старта води Лоренсо с 251 точки, следван от Педроса със 183 точки, Андреа Довициозо (Италия) с Хонда със 126 точки, Кейси Стоунър (Австралия) с Дукати със 119 точки, Валентино Роси със 114 точки и други. Следващият старт е за Гран При на Сан Марино на 5-ти септември.